kocyki

kocyki

Bardzo ciekawy wpis: ) kocyki miny są świetne. Delikatny, dwuwarstwowy kocyk miny w pięknym modnym kolorze fuksji z wesołymi sowami. Piękne kocyki miny dla noworodka, niemowlaka i przedszkolaka W naszym sklepie oferujemy More »

koce minky

koce minky

Pledy wełniane nie dość, że pięknie się prezentują, to jeszcze doskonale grzeją. Najczęściej zdobią je fantazyjne sploty i frędzle. Najlepszej jakości koce i kocyki w różnych rozmiarach. Koce polarowe są miękkie w More »

Meble dla wymagających

Meble dla wymagających

Stworzenie wnętrza w domu wymaga dobrego projektanta, który będzie wiedział, co i jak ma być ustawione. Może dizajnerskie meble nam się przydadzą? Tego nie wiemy, ale dowiemy się, jeśli pójdziemy na współpracę More »

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Wiele osób dziś staje przed trudną decyzją zrobienia remontu we własnym domu. Jak się okazuje takie właśnie remonty najczęściej wychodzą nam bokiem bo często nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniego materiału z More »

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Po wielu latach zapomnienia drewno powraca w pełni chwały do budownictwa dekoracyjnego. Dzisiaj coraz częściej spotyka się elementy drewniane zarówno w elewacji zewnętrznej, na ścianach budynków, przy wykończeniu schodów czy na tarasach, More »

 

Warto mieć porządek w dokumentach

Zazwyczaj mamy w domach naprawdę sporo dokumentów, czasami naprawdę warto wykonać taką czynność jak porządkowanie dokumentów, aby nie utonąć w papierach. Bardzo ważnym aspektem archiwizacji jest to aby nie przechowywać takich dokumentów, które są całkowicie już przedawnione i zupełnie niepotrzebne. Warto dokonywać porządków chociażby raz na jakiś czas.

Czasem trzeba posprzątać.

Dokumenty kredytowe, które posiada w swoim domu niemal siedemdziesiąt procent Polaków. zwłaszcza potwierdzenia spłaty kolejnych rat, należy przechowywać do chwili, aż bank wystawi ostateczne zaświadczenie, że kredyt został w pełni spłacony. Czasem trzeba się o takie zaświadczenie upomnieć. Taki papierek musi się znaleźć abyś mógł dokonać takiej czynności jak porządkowanie dokumentów. Zaświadczenie to trzeba przechowywać co najmniej przez dziesięć lat, ponieważ dopiero po takim czasie bank nie będzie miał prawa żądać od kredytobiorcy żadnych wyjaśnień czy dopłat wiec jest to bardzo ważny dokument. Jeśli zaciągnęłaś kredyt hipoteczny, zbieraj też wszystkie dokumenty dotyczące lokalu czy też nieruchomości, która jest jego zabezpieczeniem, przykładowo pozwolenie na przeprowadzenie kapitalnego remontu, a także faktury czy umowy z różnymi firmami. Przydadzą się, by udowodnić poniesione koszty i wzrost wartości nieruchomości. Trzeba pamiętać, że dopóki kredyt jest w całości niezapłacony, dom czy mieszkanie są teoretycznie własnością banku.

Aby dokonać takiej czynności jak porządkowanie dokumentów. Jeśli chcesz mieć porządek w papierach musisz koniecznie przejrzeć wszystkie ważne dokumenty i posegregować je. Możesz też zatrudnić do tego specjalną firmę. W ramach usługi porządkowania dokumentów, dokumenty wchodzące w archiwum zostaną odpowiednio posegregowane, sklasyfikowane, zewidencjonowane i usystematyzowane w sposób umożliwiający ich błyskawicznie odszukanie. Porządkowanie dokumentacji to proces wykonywany przez specjalną firmę polegający na nadaniu prawidłowego układu dokumentacji w oparciu o ustalenia metodyki archiwalnej.