kocyki

kocyki

Bardzo ciekawy wpis: ) kocyki miny są świetne. Delikatny, dwuwarstwowy kocyk miny w pięknym modnym kolorze fuksji z wesołymi sowami. Piękne kocyki miny dla noworodka, niemowlaka i przedszkolaka W naszym sklepie oferujemy More »

koce minky

koce minky

Pledy wełniane nie dość, że pięknie się prezentują, to jeszcze doskonale grzeją. Najczęściej zdobią je fantazyjne sploty i frędzle. Najlepszej jakości koce i kocyki w różnych rozmiarach. Koce polarowe są miękkie w More »

Meble dla wymagających

Meble dla wymagających

Stworzenie wnętrza w domu wymaga dobrego projektanta, który będzie wiedział, co i jak ma być ustawione. Może dizajnerskie meble nam się przydadzą? Tego nie wiemy, ale dowiemy się, jeśli pójdziemy na współpracę More »

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Wiele osób dziś staje przed trudną decyzją zrobienia remontu we własnym domu. Jak się okazuje takie właśnie remonty najczęściej wychodzą nam bokiem bo często nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniego materiału z More »

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Po wielu latach zapomnienia drewno powraca w pełni chwały do budownictwa dekoracyjnego. Dzisiaj coraz częściej spotyka się elementy drewniane zarówno w elewacji zewnętrznej, na ścianach budynków, przy wykończeniu schodów czy na tarasach, More »

 

TESTAMENT ONLINE, A RODZINA WIELOPOKOLENIOWA

Śmierć towarzyszy każdemu z nas. Najbardziej odczuwalnym zjawiskiem jest w rodzinie wielopokoleniowej. testament online jest to już sprawa oczywistą gdy mamy doczynienia z osobami starszymi w naszej rodzinie, jednak czy każdy chce spisać swoją ostatnią wolę przez internet?

RODZINA WIELOPOKOLENIOWA

Nie da się ukryć, że testament online to duże ułatwienie jeżeli chodzi o załatwienie spraw spadkowych. Rodzina wielopokoleniowa jest niewątpliwie bardzo wartościowym środowiskiem życia, co nie wyklucza możliwości wystąpienia trudności we wzajemnych relacjach. Bywa, że dziadkowie nie chcą zaakceptować wyborów życiowych swoich dorosłych dzieci i ciągle nie mogą wyjść z roli decydenta. Czasami też nie chcą przekazać swoim dzieciom testamentu online choć dzieci bardzo na to liczą. Bywa i tak, że babcie chcą być trochę jak rodzice i tak kształtują swoja pozycję w stosunku do wnucząt. Pragną wtedy przejąć obowiązki od swoich dzieci, które są przypasane matce. Wtedy do faktyczni rodzice popadają w frustrację i czują się źle z myślą że nie mają pełnego poczucia odpowiedzialności za swoją pociechę bo tą odpowiedzialność przejęła babcia. Swoją określoną rolę w procesie adaptacji seniorów do starości, odgrywają także instytucje wspierające ludzi starszych. Wśród nich zapewne najwyższą pozycję posiada rodzina.

Stanowi ona naturalne, najbliższe seniorowi środowisko życia pozytywnie lub negatywnie doświadczanej starości. Jej doniosłość w zapobieganiu starości psychicznej i społecznej jest niepodważalna. Nie istnieje w rzeczywistości instytucja społeczna, która by mogła ją w pełni zastąpić. W czasach tak wielu przemian społecznych okazuje się, że rodzina jest czułym barometrem i zmienia się jej model, struktura i funkcjonowanie. Analizując przemiany rodziny współczesnej w Polsce, wygodnie jest odwoływać się do modelu rodziny tradycyjnej i nowoczesnej. Te dwa różne modele rodzin są zupełnie przeciwstawne do siebie. W każdym z nich można wyróżnić pewne etapy, które każdy z nas przeżywa począwszy od czasów dzieciństwa po okres starości. Jednakże omawiana starość jest bardzo ważnym etapem jak te, które wcześniej przeżyliśmy bo bez dzieciństwa i czasów młodości nie byłoby starości.