kocyki

kocyki

Bardzo ciekawy wpis: ) kocyki miny są świetne. Delikatny, dwuwarstwowy kocyk miny w pięknym modnym kolorze fuksji z wesołymi sowami. Piękne kocyki miny dla noworodka, niemowlaka i przedszkolaka W naszym sklepie oferujemy More »

koce minky

koce minky

Pledy wełniane nie dość, że pięknie się prezentują, to jeszcze doskonale grzeją. Najczęściej zdobią je fantazyjne sploty i frędzle. Najlepszej jakości koce i kocyki w różnych rozmiarach. Koce polarowe są miękkie w More »

Meble dla wymagających

Meble dla wymagających

Stworzenie wnętrza w domu wymaga dobrego projektanta, który będzie wiedział, co i jak ma być ustawione. Może dizajnerskie meble nam się przydadzą? Tego nie wiemy, ale dowiemy się, jeśli pójdziemy na współpracę More »

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Wiele osób dziś staje przed trudną decyzją zrobienia remontu we własnym domu. Jak się okazuje takie właśnie remonty najczęściej wychodzą nam bokiem bo często nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniego materiału z More »

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Po wielu latach zapomnienia drewno powraca w pełni chwały do budownictwa dekoracyjnego. Dzisiaj coraz częściej spotyka się elementy drewniane zarówno w elewacji zewnętrznej, na ścianach budynków, przy wykończeniu schodów czy na tarasach, More »

 

Stolarnie czy tartaki?

Dawniej podział obowiązków pomiędzy stolarniami a tartakami była oczywista. To w gestii tartaków leżało przygotowanie i obróbka okrągłego drewna na tarcicę. Stolarnie zajmowały się produkcją gotowych elementów a wyposażenie ich miejsc pracy nie pozwalało na przecieranie drewna. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Podziały się zatarły, ponieważ sytuacja na rynku drzewnym jest tak trudna, że każdy stara się jak najbardziej jest to możliwe rozszerzać zakres swoich usług.

Przede wszystkim należy również dodać, że ceny używanych sprzętów są znacznie niższe a możliwości na pozyskiwanie źródeł finansowania nowych urządzeń jest mnóstwo. Dziś więc każdy kto ma większe zaplecze finansowe może oferować klientom szeroko pojęte przecieranie drewna. Warto jednak w tym miejscu wspomnieć kilka słów o jakości tak oferowanych usług, ponieważ te w sposób znaczący mogą się od siebie różnić. Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w branży drzewnej doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jest ona obarczona dosyć dużym ryzykiem. Jeśli chcemy oferować przecieranie drewna to musimy wiedzieć, że powstała w efekcie tego procesu tarcica musi spełniać pewne wymagania. Polskie normy dokładnie określają poszczególne parametry, których należy pilnować. Nie mając doświadczenia trudno więc będzie nam zrobić karierę w branży drzewnej.

Oczywiście nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć, że stolarze mogą mieć odpowiednie umiejętności i preferencje do wykonywania tego typu usług.

Przecież ich wieloletnia praca w zawodzie na pewno nauczyła ich rozróżniać poszczególne parametry, którymi gotowy produkt drzewny powinien się cechować. Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu jednak o tym, że dopóki podział obowiązków był przestrzegany to branża drzewna w naszym kraju miała się znacznie lepiej. Dzisiaj w polskim krajobrazie znajduje się coraz mniej tartaków. Pomiędzy firmami nie ma miejsca na zdrową konkurencję. Wszyscy walczą nie tylko o klientów, ale i o surowiec, do którego dostęp jest mocno ograniczony.