kocyki

kocyki

Bardzo ciekawy wpis: ) kocyki miny są świetne. Delikatny, dwuwarstwowy kocyk miny w pięknym modnym kolorze fuksji z wesołymi sowami. Piękne kocyki miny dla noworodka, niemowlaka i przedszkolaka W naszym sklepie oferujemy More »

koce minky

koce minky

Pledy wełniane nie dość, że pięknie się prezentują, to jeszcze doskonale grzeją. Najczęściej zdobią je fantazyjne sploty i frędzle. Najlepszej jakości koce i kocyki w różnych rozmiarach. Koce polarowe są miękkie w More »

Meble dla wymagających

Meble dla wymagających

Stworzenie wnętrza w domu wymaga dobrego projektanta, który będzie wiedział, co i jak ma być ustawione. Może dizajnerskie meble nam się przydadzą? Tego nie wiemy, ale dowiemy się, jeśli pójdziemy na współpracę More »

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Wiele osób dziś staje przed trudną decyzją zrobienia remontu we własnym domu. Jak się okazuje takie właśnie remonty najczęściej wychodzą nam bokiem bo często nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniego materiału z More »

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Po wielu latach zapomnienia drewno powraca w pełni chwały do budownictwa dekoracyjnego. Dzisiaj coraz częściej spotyka się elementy drewniane zarówno w elewacji zewnętrznej, na ścianach budynków, przy wykończeniu schodów czy na tarasach, More »

 

Skąd nagły ból stopy?

Medycyna zna takie rodzaje bólu, które nie są szczególnie groźne dla zdrowia i życia człowieka, ale potrafią utrudnić normalne funkcjonowanie i powodować odczuwalny dyskomfort. Takie bóle dotyczą na przykład bólu w stopie, mogą one mieć różne przyczyny, są to między innymi:

• promieniujące nerwobóle z trudnym do zlokalizowania centrum bólu

• zmiany skórne, na przykład brodawka, narośl czy kurzajka na stopie

• skurcze spowodowane nadmiernym wysiłkiem fizycznym

• bóle spowodowane uderzeniem

• odzywające się dopiero po latach bóle po złamaniach czy skręceniach

• bóle reumatyczne

Z dolegliwościami takimi jak brodawka czy kurzajka na stopie można poradzić sobie szybko i skutecznie. Dzisiaj taka kurzajka na stopie nie jest żadnym problemem, bo można ją w zaciszu domowym zamrozić dostępnymi w aptekach preparatami. Znacznie bardziej uciążliwe są bóle po skręceniach czy złamaniach, a także bóle reumatyczne. Ich zasięg jest promieniujący, a więc trudno go dokładnie zlokalizować, czasem pomagają tutaj wszelkiego rodzaju naświetlania i odpowiednio przeprowadzona rehabilitacja po takim schorzeniu. Czasem też pomaga moczenie stóp w leczniczych solach i masaż, który rozgrzewa i rozluźnia skurczone tkanki.

Bóle w stopach są także często dolegliwością sportowców, przede wszystkim biegaczy, a także ludzi uprawiających regularnie sport. Promieniuje on wtedy aż do piszczeli i potrafi utrudnić nawet najbardziej udany trening. Żeby zapobiec takim bólom należy odpowiednio rozgrzewać się przed biegiem i rozciągać się po treningu. Czasem jednak ból dopada w czasie treningu, wtedy sposobem jest przeniesienie ciężaru ciała na bolącą stopę, o ile oczywiście przyczyną bólu nie jest uraz spowodowany złym rozłożeniem ciężaru, potknięciem się lub przekrzywieniem jakiejś kości.

Nagły ból w stopie może być też spowodowany nieprawidłową pozycją w czasie chodzenia. Może go też powodować gwałtowne stawanie, nagły kurzajka na stopie bieg lub niedostosowanie obuwia do podłoża terenu. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dopasowanie obuwia na wyprawę w góry albo do lasu, które uchronić ma przed urazami stóp i sprawić, że nogi będą niosły nas same.