kocyki

kocyki

Bardzo ciekawy wpis: ) kocyki miny są świetne. Delikatny, dwuwarstwowy kocyk miny w pięknym modnym kolorze fuksji z wesołymi sowami. Piękne kocyki miny dla noworodka, niemowlaka i przedszkolaka W naszym sklepie oferujemy More »

koce minky

koce minky

Pledy wełniane nie dość, że pięknie się prezentują, to jeszcze doskonale grzeją. Najczęściej zdobią je fantazyjne sploty i frędzle. Najlepszej jakości koce i kocyki w różnych rozmiarach. Koce polarowe są miękkie w More »

Meble dla wymagających

Meble dla wymagających

Stworzenie wnętrza w domu wymaga dobrego projektanta, który będzie wiedział, co i jak ma być ustawione. Może dizajnerskie meble nam się przydadzą? Tego nie wiemy, ale dowiemy się, jeśli pójdziemy na współpracę More »

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Wiele osób dziś staje przed trudną decyzją zrobienia remontu we własnym domu. Jak się okazuje takie właśnie remonty najczęściej wychodzą nam bokiem bo często nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniego materiału z More »

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Po wielu latach zapomnienia drewno powraca w pełni chwały do budownictwa dekoracyjnego. Dzisiaj coraz częściej spotyka się elementy drewniane zarówno w elewacji zewnętrznej, na ścianach budynków, przy wykończeniu schodów czy na tarasach, More »

 

Profesjonalna izolacja pionowa

Jeżeli nie wiesz jak wygląda w Twoim domu izolacja pionowa to musisz jak najszybciej się tym zainteresować i sprawdzić czy aby na pewno wszystko jest w jak najlepszym porządku. Od razu podpowiadamy, że jeżeli w Twoim domu pojawia się wilgoć, to może oznaczać, że izolacja nie została wykonana najlepiej i wtedy trzeba zadbać o jej naprawę czy po prosu uzupełnienie całego zabezpieczenia innymi metodami, które mogą po prostu pomóc. Ważne będzie również osuszenie domu w odpowiedni sposób, a do tego też trzeba się solidnie przygotować i nabyć odpowiednio dopasowane do Twojego domu materiały. Jeżeli to wszystko jest Ci raczej obce to najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu będzie skorzystanie z pomocy osób, które mają na tym polu doświadczenie.

Z jakich powodów izolacja pionowa jest tak bardzo ważna dla każdego domu wolno stojącego?

Domki na wioskach czy obrzeżach miast, które stoją na otwartej przestrzeni są po prostu najbardziej narażone na działanie czynników zewnętrznych dlatego właśnie tutaj izolacja pionowa staje się niezwykle istotnym elementem wpływającym na ochronę domu przed wilgocią. Jej zadaniem jest również ochrona przed napierającą wodą z gruntu jak i również opadami czy topniejącym śniegiem, który zmienia się w wodę. Izolacja pionowa jak sama nazwa wskazuje przebiega z dołu do góry. Jej początek znajduje się głęboko pod ziemią na równej wysokości z domowym fundamentem. Dlatego jak przy budowie coś zostało nienależycie wykonane to bardzo ciężko to zreperować. Da się to oczywiście zrobić, jednak koszty będą automatycznie większe i cała praca znacząco się wydłuży. Jednak nawet w takiej sytuacji naprawdę warto to zrobić i pozbyć się wilgoci z domu oraz przyśpieszyć i polepszyć procesy związane z osuszaniem.

Warto dodać, że tego rodzaju izolacja również ociepla dom i pozwala na znaczne zmniejszenie strat ciepła w zimowym okresie. Jak więc doskonale widać plusów jest naprawdę wiele. Wykonanie wszystkiego nie jest zbyt proste dlatego zaleca się wezwanie specjalisty od budownictwa.