kocyki

kocyki

Bardzo ciekawy wpis: ) kocyki miny są świetne. Delikatny, dwuwarstwowy kocyk miny w pięknym modnym kolorze fuksji z wesołymi sowami. Piękne kocyki miny dla noworodka, niemowlaka i przedszkolaka W naszym sklepie oferujemy More »

koce minky

koce minky

Pledy wełniane nie dość, że pięknie się prezentują, to jeszcze doskonale grzeją. Najczęściej zdobią je fantazyjne sploty i frędzle. Najlepszej jakości koce i kocyki w różnych rozmiarach. Koce polarowe są miękkie w More »

Meble dla wymagających

Meble dla wymagających

Stworzenie wnętrza w domu wymaga dobrego projektanta, który będzie wiedział, co i jak ma być ustawione. Może dizajnerskie meble nam się przydadzą? Tego nie wiemy, ale dowiemy się, jeśli pójdziemy na współpracę More »

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Wiele osób dziś staje przed trudną decyzją zrobienia remontu we własnym domu. Jak się okazuje takie właśnie remonty najczęściej wychodzą nam bokiem bo często nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniego materiału z More »

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Po wielu latach zapomnienia drewno powraca w pełni chwały do budownictwa dekoracyjnego. Dzisiaj coraz częściej spotyka się elementy drewniane zarówno w elewacji zewnętrznej, na ścianach budynków, przy wykończeniu schodów czy na tarasach, More »

 

Problemy z tarczycą

Choroby tarczycy stanowią większość przyczyn występowania zaburzeń hormonalnych, które dotykają kobiety. Leczenie tarczycy naprawdę jest w stanie pomóc, szczególnie gdy schorzeniu towarzyszy uczucie osłabienia, rozbicia, czy też różnego rodzaju inne zaburzenia somatyczne. Statystyki epidemiologiczne wyraźnie pokazują, że panie są predestynowane do rozwoju licznych chorób gruczołu tarczowego. Nie do końca wiadomo, dlaczego tak jest, że to właśnie kobiety cierpią z tego powodu. Nie odpowie na to nawet najlepszy endokrynolog warszawa Można jednak odpowiednio wcześniej wdrażać profilaktykę, aby choroba nie rozwijała się dalej.

Leczenie chorób tarczycy naprawdę nie jest czymś bardzo trudnym czy wymagającym- ważna jest jedynie odpowiednia diagnoza oraz prowadzenie leczenia, któremu towarzyszyć będzie stałe monitorowanie funkcji tarczycy. Monitoring funkcji narządu może się przede wszystkim odbywać poprzez ocenę stężenia poszczególnych hormonów w osoczu, takich jak TSH, Ft3, czy też Ft4. Jeśli, któryś z parametrów będzie nieprawidłowy, to endokrynolog warszawa zdecyduje o rozszerzeniu panelu diagnostycznego, aby szybko podać właściwą przyczynę zaburzonej funkcji gruczołu. Najczęstszym problemem hormonalnym związanym z tarczycą u kobiet jest choroba Hashimoto. Stanowi ona schorzenie, któremu towarzyszy szereg niespecyficznych objawów, które przede wszystkim wynikają z niedoczynności tarczycy. Panie często się dowiadują o problemach z tarczycą w sytuacji, gdy nie mogą zajść w ciążę, albowiem równowaga tarczycy i przysadki mózgowej jest ważna dla utrzymania właściwej homeostazy, co przecież jest bardzo istotne w toku trwania ciąży.

Wraz z rozwojem Choroby Hashimoto tarczyca może powiększać się, zazwyczaj jest to proces niebolesny. Panie bardzo często narzekają na brak energii oraz tycie- jest to stosowną wskazówką, którą endokrynolog warszawa wykorzystuje, aby móc właściwie postawić diagnozę. Rozpoznanie niedoczynności tarczycy o etiologii Choroby Hashimoto pozwala wdrożyć leczenie immunosupresyjne, wraz z poprawą funkcji gruczołu tarczowego.