Meble dla wymagających

Meble dla wymagających

Stworzenie wnętrza w domu wymaga dobrego projektanta, który będzie wiedział, co i jak ma być ustawione. Może dizajnerskie meble nam się przydadzą? Tego nie wiemy, ale dowiemy się, jeśli pójdziemy na współpracę More »

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Wiele osób dziś staje przed trudną decyzją zrobienia remontu we własnym domu. Jak się okazuje takie właśnie remonty najczęściej wychodzą nam bokiem bo często nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniego materiału z More »

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Po wielu latach zapomnienia drewno powraca w pełni chwały do budownictwa dekoracyjnego. Dzisiaj coraz częściej spotyka się elementy drewniane zarówno w elewacji zewnętrznej, na ścianach budynków, przy wykończeniu schodów czy na tarasach, More »

Sklep i poduszki

Sklep i poduszki

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym gdzie kupić odpowiednie dla siebie poduszki? I jak się okazuje z takimi poduszkami jest dosyć duży problem ponieważ jeśli chcemy je wykorzystać More »

Sukces  firmy, tylko z odpowiednią promocją

Sukces firmy, tylko z odpowiednią promocją

Przedsiębiorcy, którzy chcą zajść wysoko ze swoją działalnością, muszą prężnie się rozwijać. To jednak nie gwarantuje im sukcesu, trzeba jeszcze zadbać o odpowiednią promocję. Tylko dzięki inwestycji w promowanie marki, produktów oraz More »

 

Prace magisterskie z nauk humanistycznych

prace magisterskie pisane z zakresu nauk humanistycznych podejmują bardzo wiele tematów obejmujących rozwój człowieka i proces powstawania jego reakcji psychicznych. Opisują także mechanizmy powstawania różnych kultur i analizują przyczyny różnych wydarzeń historycznych. Przedstawiają także mechanizmy powstawania nowych języków i zanikania różnych dialektów. Nauki humanistyczne łączone są także z naukami społecznymi i politycznymi. Dlatego studenci kończący studia z wymienionych dziedzin uzyskują szereg kompetencji. Mogą pracować w różnych instytucjach, a także uczyć w szkole i pracować naukowo albo pisać teksty do różnych gazet. Obecnie studia magisterskie mogą być odbywane w trybie jednolitym lub licencjacko-magisterskim, jednak prace magisterskie powinny stać na wysokim poziomie niezależnie od tego, ile lat trwały same studia magisterskie robione przez studenta. Od przyszłych magistrantów wymaga się, aby ich prace posiadały ponad pięćdziesiąt-sześćdziesiąt stron i nie były dłuższe niż siedemdziesiąt-osiemdziesiąt stron.

prace magisterskie pisane z nauk humanistycznych powinny wykorzystywać znany studentowi aparat naukowy. Nie muszą być one jeszcze odkrywcze, ale bezwzględnie powinny być oryginalne i posiadać jakąś nowość, która może być poddawana dalszym badaniom na późniejszych studiach doktoranckich. Tematy prac magisterskich nie mogą powtarzać się na jednym wydziale, dlatego studenci zobowiązani są sprawdzić tematy powstałych wcześniej prac magisterskich na przestrzeni kilkunastu lat.

Powinni także przeprowadzić kwerendę biblioteczną, zanim przedstawią na seminarium propozycję tematu. Zanim zostanie on zatwierdzony, trzeba będzie jeszcze opracować plan pracy, adekwatny do podjętej tematyki oraz dokonujący podziału mającego powstać tekstu na tytuły rozdziałów i paragrafów, a niekiedy także podpunktów. Po dokładnym omówieniu tematu i planu pracy, napisane zostanie podanie do dziekana z prośbą o zatwierdzenie tematu. Prace magisterskie posiadają już wartość naukową i są cytowane w pracach doktorskich.