kocyki

kocyki

Bardzo ciekawy wpis: ) kocyki miny są świetne. Delikatny, dwuwarstwowy kocyk miny w pięknym modnym kolorze fuksji z wesołymi sowami. Piękne kocyki miny dla noworodka, niemowlaka i przedszkolaka W naszym sklepie oferujemy More »

koce minky

koce minky

Pledy wełniane nie dość, że pięknie się prezentują, to jeszcze doskonale grzeją. Najczęściej zdobią je fantazyjne sploty i frędzle. Najlepszej jakości koce i kocyki w różnych rozmiarach. Koce polarowe są miękkie w More »

Meble dla wymagających

Meble dla wymagających

Stworzenie wnętrza w domu wymaga dobrego projektanta, który będzie wiedział, co i jak ma być ustawione. Może dizajnerskie meble nam się przydadzą? Tego nie wiemy, ale dowiemy się, jeśli pójdziemy na współpracę More »

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Wiele osób dziś staje przed trudną decyzją zrobienia remontu we własnym domu. Jak się okazuje takie właśnie remonty najczęściej wychodzą nam bokiem bo często nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniego materiału z More »

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Po wielu latach zapomnienia drewno powraca w pełni chwały do budownictwa dekoracyjnego. Dzisiaj coraz częściej spotyka się elementy drewniane zarówno w elewacji zewnętrznej, na ścianach budynków, przy wykończeniu schodów czy na tarasach, More »

 

Pielgrzymka do Włoch

Najczęściej wybieraną i najbardziej uczęszczaną pielgrzymką dla wiernych jest pielgrzymka do Włoch. Ogólnie wiadomo, że Rzym jest stolicą Włoch a przy tym idzie Ziemia Święta, czyli Watykan. Jednocześnie wielu wiernych chce odwiedzić grób św. Jana Pawła II.

Pielgrzymka do Włoch najczęściej przewidziana jest na okres 10 dni. Podczas tych dni wszyscy uczestnicy rozpoczynają zwiedzanie już od pierwszego wejścia do autokaru. Podczas podróży już w pierwszy dzień można podziwiać piękne Alpy, które towarzyszą podczas podróży przez Czechy. W kolejnym dniu pielgrzymi zatrzymując się w Manopello mają okazję zwiedzić Sanktuarium gdzie przechowywana jest chusta św. Weroniki. Dodatkowo uczestnicy mają okazję zapoznać się z San Giovanni Rotondo, czyli grodem Ojca Pio. pielgrzymka do włoch jest niecodziennym przeżyciem każdego dnia dla wszystkich uczestników.

W kolejny dzień pielgrzymi mają swój czas wolny podczas pobytu na Capri. Można odpocząć, samodzielnie pospacerować i delektować się widokami. W dalszej części w planach jest przejazd pod Monte Cassino, czyli Opactwa św. Benedykta jak i Polski Cmentarz. pielgrzymka do włoch zawsze dociera w te miejsca.

Kolejna 2 lub 3 dni przeznaczone są już na sam cel pielgrzymki, czyli Rzym. Każda pielgrzymka do Włoch jest tak planowana, aby w tych 2, 3 dniach uczestnicy mogli odbyć Środową Audiencję Generalną z Ojcem Świętym.

Dodatkowo w programie pielgrzymki jest między innymi zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, Koloseum czy Placu Weneckiego.

W drodze powrotnej z pielgrzymki uczestnicy mają okazję zwiedzić Bazylikę św. Franciszka oraz skorzystać z kilkugodzinnego postoju w Wenecji gdzie planowane jest zwiedzanie miasta. Każdy uczestnik wcześniej jest poinformowany o tym jak będzie wyglądał dzień, ponieważ z różnych przyczyn – niezależnych od organizatora – plan całej pielgrzymki może ulec zmianie i zwiedzania mogą się odbywać w innej kolejności. Jednak warto jest się, chociaż raz w życiu wybrać na pielgrzymkę do Włoch, bo jest to bardzo duże przeżycie dla każdego bez względu na religię i poglądy.