Meble dla wymagających

Meble dla wymagających

Stworzenie wnętrza w domu wymaga dobrego projektanta, który będzie wiedział, co i jak ma być ustawione. Może dizajnerskie meble nam się przydadzą? Tego nie wiemy, ale dowiemy się, jeśli pójdziemy na współpracę More »

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Wiele osób dziś staje przed trudną decyzją zrobienia remontu we własnym domu. Jak się okazuje takie właśnie remonty najczęściej wychodzą nam bokiem bo często nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniego materiału z More »

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Po wielu latach zapomnienia drewno powraca w pełni chwały do budownictwa dekoracyjnego. Dzisiaj coraz częściej spotyka się elementy drewniane zarówno w elewacji zewnętrznej, na ścianach budynków, przy wykończeniu schodów czy na tarasach, More »

Sklep i poduszki

Sklep i poduszki

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym gdzie kupić odpowiednie dla siebie poduszki? I jak się okazuje z takimi poduszkami jest dosyć duży problem ponieważ jeśli chcemy je wykorzystać More »

Sukces  firmy, tylko z odpowiednią promocją

Sukces firmy, tylko z odpowiednią promocją

Przedsiębiorcy, którzy chcą zajść wysoko ze swoją działalnością, muszą prężnie się rozwijać. To jednak nie gwarantuje im sukcesu, trzeba jeszcze zadbać o odpowiednią promocję. Tylko dzięki inwestycji w promowanie marki, produktów oraz More »

 

Pielgrzymka do Włoch

Najczęściej wybieraną i najbardziej uczęszczaną pielgrzymką dla wiernych jest pielgrzymka do Włoch. Ogólnie wiadomo, że Rzym jest stolicą Włoch a przy tym idzie Ziemia Święta, czyli Watykan. Jednocześnie wielu wiernych chce odwiedzić grób św. Jana Pawła II.

Pielgrzymka do Włoch najczęściej przewidziana jest na okres 10 dni. Podczas tych dni wszyscy uczestnicy rozpoczynają zwiedzanie już od pierwszego wejścia do autokaru. Podczas podróży już w pierwszy dzień można podziwiać piękne Alpy, które towarzyszą podczas podróży przez Czechy. W kolejnym dniu pielgrzymi zatrzymując się w Manopello mają okazję zwiedzić Sanktuarium gdzie przechowywana jest chusta św. Weroniki. Dodatkowo uczestnicy mają okazję zapoznać się z San Giovanni Rotondo, czyli grodem Ojca Pio. pielgrzymka do włoch jest niecodziennym przeżyciem każdego dnia dla wszystkich uczestników.

W kolejny dzień pielgrzymi mają swój czas wolny podczas pobytu na Capri. Można odpocząć, samodzielnie pospacerować i delektować się widokami. W dalszej części w planach jest przejazd pod Monte Cassino, czyli Opactwa św. Benedykta jak i Polski Cmentarz. pielgrzymka do włoch zawsze dociera w te miejsca.

Kolejna 2 lub 3 dni przeznaczone są już na sam cel pielgrzymki, czyli Rzym. Każda pielgrzymka do Włoch jest tak planowana, aby w tych 2, 3 dniach uczestnicy mogli odbyć Środową Audiencję Generalną z Ojcem Świętym.

Dodatkowo w programie pielgrzymki jest między innymi zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, Koloseum czy Placu Weneckiego.

W drodze powrotnej z pielgrzymki uczestnicy mają okazję zwiedzić Bazylikę św. Franciszka oraz skorzystać z kilkugodzinnego postoju w Wenecji gdzie planowane jest zwiedzanie miasta. Każdy uczestnik wcześniej jest poinformowany o tym jak będzie wyglądał dzień, ponieważ z różnych przyczyn – niezależnych od organizatora – plan całej pielgrzymki może ulec zmianie i zwiedzania mogą się odbywać w innej kolejności. Jednak warto jest się, chociaż raz w życiu wybrać na pielgrzymkę do Włoch, bo jest to bardzo duże przeżycie dla każdego bez względu na religię i poglądy.