kocyki

kocyki

Bardzo ciekawy wpis: ) kocyki miny są świetne. Delikatny, dwuwarstwowy kocyk miny w pięknym modnym kolorze fuksji z wesołymi sowami. Piękne kocyki miny dla noworodka, niemowlaka i przedszkolaka W naszym sklepie oferujemy More »

koce minky

koce minky

Pledy wełniane nie dość, że pięknie się prezentują, to jeszcze doskonale grzeją. Najczęściej zdobią je fantazyjne sploty i frędzle. Najlepszej jakości koce i kocyki w różnych rozmiarach. Koce polarowe są miękkie w More »

Meble dla wymagających

Meble dla wymagających

Stworzenie wnętrza w domu wymaga dobrego projektanta, który będzie wiedział, co i jak ma być ustawione. Może dizajnerskie meble nam się przydadzą? Tego nie wiemy, ale dowiemy się, jeśli pójdziemy na współpracę More »

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Wiele osób dziś staje przed trudną decyzją zrobienia remontu we własnym domu. Jak się okazuje takie właśnie remonty najczęściej wychodzą nam bokiem bo często nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniego materiału z More »

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Po wielu latach zapomnienia drewno powraca w pełni chwały do budownictwa dekoracyjnego. Dzisiaj coraz częściej spotyka się elementy drewniane zarówno w elewacji zewnętrznej, na ścianach budynków, przy wykończeniu schodów czy na tarasach, More »

 

Perfumy czy nie perfumy

Kiedy jesteśmy w perfumerii takiej jak perfumeria Gdańsk, zawsze dostaniemy profesjonalne doradztwo i wszelka pomoc związaną z perfumami, zapachami i innymi kosmetykami. Będąc jednak w innej drogerii, warto wiedzieć kilka ciekawostek na temat perfum, aby nikt nie sprzedał nam perfum, które w rzeczywistości perfumami nie są.

Rodzaje pachnideł – musisz je znać!

Jak można się domyślić, sprawa z rozróżnieniem perfum wcale nie jest prosta. Największe stężenie olejków eterycznych posiadają perfumy – zawierają one od 15 do 30% olejków zapachowych, które są rozpuszczane w 90-procentowym alkoholu. Takie perfumy są oczywiście najdroższe, pamiętać trzeba jednak o ich trwałości. Po pierwsze, wystarczy kilka ich kropli, aby piękny zapach unosił się w Okół nas przez cały dzień. Po drugie, zapach taki może pozostać na ubraniach jeszcze przez długi czas! Drogeria Gdańsk ma w swoim asortymencie wiele perfum tego typu! Kolejny rodzaj to woda toaletowa. Jest to rodzaj perfum, w których stężenie olejków eterycznych wynosi od 10-15%. Są one nieco słabsze niż perfumy o wysokim natężeniu, można ich zatem stosować nieco więcej, pamiętajmy jednak o zachowaniu umiaru. Następne w kolejce są wody toaletowe, w których występuje najmniejsze stężenie olejków eterycznych – do 10%. Wody toaletowe są w ostatnim czasie bardzo popularne, występują przede wszystkim w naturalnym sprayu, są tanie, a drogeria Gdańsk oferuje ich duży wybór.

To jeszcze nie wszystko…

Myślisz, że o wszystkie rodzaje perfum i ich pochodnych, które możesz zakupić? Oczywiście, że nie. Za perfumami, wodą perfumowana i woda toaletową, znajduje się jeszcze woda kolońska, woda odświeżająca, eau oraz woda po goleniu.

Woda kolońska zawiera do 5% olejków eterycznych, woda odświeżająca do 3%, a woda po golenie od 2 do 4% perfumeria gdańsk.

Kupując zatem flakonik, warto dokładnie się mu przyjrzeć. Nie warto przepłacać bowiem za coś, co nie jest perfumami. Jeżeli nie jesteśmy pewni, co właśnie trzymamy w reku, warto zawsze poprosić o pomoc i zapytać. W dobrych perfumeriach dostaniemy szybką i rzetelną odpowiedź.