kocyki

kocyki

Bardzo ciekawy wpis: ) kocyki miny są świetne. Delikatny, dwuwarstwowy kocyk miny w pięknym modnym kolorze fuksji z wesołymi sowami. Piękne kocyki miny dla noworodka, niemowlaka i przedszkolaka W naszym sklepie oferujemy More »

koce minky

koce minky

Pledy wełniane nie dość, że pięknie się prezentują, to jeszcze doskonale grzeją. Najczęściej zdobią je fantazyjne sploty i frędzle. Najlepszej jakości koce i kocyki w różnych rozmiarach. Koce polarowe są miękkie w More »

Meble dla wymagających

Meble dla wymagających

Stworzenie wnętrza w domu wymaga dobrego projektanta, który będzie wiedział, co i jak ma być ustawione. Może dizajnerskie meble nam się przydadzą? Tego nie wiemy, ale dowiemy się, jeśli pójdziemy na współpracę More »

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Wiele osób dziś staje przed trudną decyzją zrobienia remontu we własnym domu. Jak się okazuje takie właśnie remonty najczęściej wychodzą nam bokiem bo często nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniego materiału z More »

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Po wielu latach zapomnienia drewno powraca w pełni chwały do budownictwa dekoracyjnego. Dzisiaj coraz częściej spotyka się elementy drewniane zarówno w elewacji zewnętrznej, na ścianach budynków, przy wykończeniu schodów czy na tarasach, More »

 

Metoda półsucha na odsiarczanie spalin

Jeśli człowiek chciałby w sposób jak najtańszy i jak najprostszy oczyścić spaliny lub pozbyć się z nich niekorzystnych substancji, najprawdopodobniej skorzystałby wtedy z jednej z metod na oczyszczanie spalin – metody suchej. Wielokrotnie jednak okazywało się, że o ile można ją przeprowadzić w sposób tani, tak ciężko ją przeprowadzić w sposób naprawdę skuteczny. Jeśli więc komuś zależy bardziej na efektywności, musi on zastosować odsiarczanie spalin metodą półsuchą. Ona na szczęście także zyskała swoje grono zwolenników, dlatego opisano ją już na wielu stronach, z których łatwo można zdobyć odpowiednie informacje na temat tego sposobu. Co się wśród nich znajduje?

Informacje na temat metody półsuchej

Ta metoda działa głównie dzięki sorbentom. Nie dodaje się ich jednak do komory paleniskowej, a do spalin, które w danym momencie opuszczają kocioł. W tym przypadku największe znaczenie będzie mieć temperatura, która powinna stopniowo maleć. Liczyć będzie się także wilgotność spalin, która za to powinna rosnąć w czasie, gdy temperatura będzie się obniżać. Te dwie rzeczy sprawią, że odsiarczanie spalin staje się o wiele bardziej wydajne, a reakcje zajdą bezproblemowo i efektywnie. Czasem, aby jeszcze lepiej przeprowadzić tę metodę, za samym kotłem montuje się specjalny odzysk ciepła, dzięki któremu spaliny mogą być jeszcze mocniej i szybciej ochładzane. Korzystne okazuje się też zastosowanie dyszy zraszających, jakie także można wprowadzić do instalacji, by nie tylko ochładzały one spaliny, ale również je nawilżały. Wtedy cały proces oczyszczania na pewno przebiegnie pomyślnie i da świetne rezultaty.

A jakie zalety ma takie odsiarczanie spalin(http://www.termiczneprzeksztalcanieodpadow.pl/odsiarczanie-spalin) ? Przede wszystkim zaletą jest wysoka skuteczność metody, która dla każdego powinna być najważniejsza. Skoro bowiem człowiek już decyduje się coś zrobić, powinien chcieć to zrobić jak najlepiej. Metodą suchą nie oczyści dokładnie spalin, ale już metodą półsuchą – owszem. Będzie wtedy zaskoczony, jak wydajna i efektywna może być taka metoda.