kocyki

kocyki

Bardzo ciekawy wpis: ) kocyki miny są świetne. Delikatny, dwuwarstwowy kocyk miny w pięknym modnym kolorze fuksji z wesołymi sowami. Piękne kocyki miny dla noworodka, niemowlaka i przedszkolaka W naszym sklepie oferujemy More »

koce minky

koce minky

Pledy wełniane nie dość, że pięknie się prezentują, to jeszcze doskonale grzeją. Najczęściej zdobią je fantazyjne sploty i frędzle. Najlepszej jakości koce i kocyki w różnych rozmiarach. Koce polarowe są miękkie w More »

Meble dla wymagających

Meble dla wymagających

Stworzenie wnętrza w domu wymaga dobrego projektanta, który będzie wiedział, co i jak ma być ustawione. Może dizajnerskie meble nam się przydadzą? Tego nie wiemy, ale dowiemy się, jeśli pójdziemy na współpracę More »

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Wiele osób dziś staje przed trudną decyzją zrobienia remontu we własnym domu. Jak się okazuje takie właśnie remonty najczęściej wychodzą nam bokiem bo często nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniego materiału z More »

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Po wielu latach zapomnienia drewno powraca w pełni chwały do budownictwa dekoracyjnego. Dzisiaj coraz częściej spotyka się elementy drewniane zarówno w elewacji zewnętrznej, na ścianach budynków, przy wykończeniu schodów czy na tarasach, More »

 

Metoda krystalicznej iniekcji murów

Wilgoć w budynkach może pojawiać się na skutek braku izolacji poziomej w budynkach, które nie posiadają piwnic oraz wskutek braku izolacji zarówno poziomej, jak i pionowej w budynkach, posiadających piwnice. Przy metodzie krystalicznej iniekcji murów warstwa izolacyjna zostaje odtworzona poprzez wykorzystanie procesu krystalizacji minerałów, które nie rozpuszczają się w wodzie. Iniekcja murów dokonywana za sprawą tej metody jest bardzo prosta i należy do najtańszych ze stosowanych metod, cechuje się podejściem ekologicznym, można w niej wykorzystywać preparaty mineralne wytwarzane w kraju. Jej dodatkowym atutem jest fakt, że świetnie nadaje się do osuszania budynków po ich zalaniu przez powódź. Można nawet stwierdzić, że najwyższą skuteczność osiąga przy najbardziej zawilgoconych murach. W czasie jej wykonywania nie zachodzi potrzeba odkopywania murów zewnętrznych. Może być wykorzystywana do osuszania wszystkich rodzajów muru bez względu na ich grubość i stopień zasolenia. Jako jedyna ze znanych metod osuszania budynków spełnia nie tylko kryterium wodoszczelności, ale też gazoszczelności i izolacji elektrycznej, przez co bardzo wpływa na podniesienie trwałości murów. Warto wspomnieć, że iniekcja murów metodą krystaliczną jest polskim wynalazkiem i zaczęła być wykonywana najpierw na terenie Polski.

Przy wykorzystaniu metody krystalicznej nie trzeba przeprowadzać wstępnego osuszania murów ani ich odsalania. W ten sposób wykonywana iniekcja murów wykorzystuje jedynie samą ciecz znajdującą się wewnątrz muru do jego penetracji i późniejszej krystalizacji uszczelniającej szpary powstałe w murze, zwłaszcza w cegle ceramicznej i zaprawie wapiennej. Na pierwszym etapie prac wywiercone zostają w murze otwory iniekcyjne o odpowiednej wielkości równolegle do poziomu podłogi w równych odstępach. W te otwory wlewa się następnie około pół litra wody i odpowiednią mieszaninę, na którą składa się woda, cement portlandzki i aktywator krzemianowy. Ten ostatni składnik zaczyna penetrować wnętrze muru, a jony wapniowe powodują wytrącenie związku nierozpuszczalnego w wodzie, a w ten sposób zaczyna być odbudowywana izolacja budynku przeciw wilgoci. Pełną izolację można otrzymać w ciągu siedmiu dni i być spokojnym o to, że będzie ona skuteczna nawet do piętnastu lat w zależności od rodzaju murów. Obecnie możliwe jest osuszanie budynku metodą krystaliczną od wnętrza muru, co zwiększa efektywność osuszania i dodatkowo chroni dom przed ponownym zawilgoceniem.