kocyki

kocyki

Bardzo ciekawy wpis: ) kocyki miny są świetne. Delikatny, dwuwarstwowy kocyk miny w pięknym modnym kolorze fuksji z wesołymi sowami. Piękne kocyki miny dla noworodka, niemowlaka i przedszkolaka W naszym sklepie oferujemy More »

koce minky

koce minky

Pledy wełniane nie dość, że pięknie się prezentują, to jeszcze doskonale grzeją. Najczęściej zdobią je fantazyjne sploty i frędzle. Najlepszej jakości koce i kocyki w różnych rozmiarach. Koce polarowe są miękkie w More »

Meble dla wymagających

Meble dla wymagających

Stworzenie wnętrza w domu wymaga dobrego projektanta, który będzie wiedział, co i jak ma być ustawione. Może dizajnerskie meble nam się przydadzą? Tego nie wiemy, ale dowiemy się, jeśli pójdziemy na współpracę More »

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Wiele osób dziś staje przed trudną decyzją zrobienia remontu we własnym domu. Jak się okazuje takie właśnie remonty najczęściej wychodzą nam bokiem bo często nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniego materiału z More »

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Po wielu latach zapomnienia drewno powraca w pełni chwały do budownictwa dekoracyjnego. Dzisiaj coraz częściej spotyka się elementy drewniane zarówno w elewacji zewnętrznej, na ścianach budynków, przy wykończeniu schodów czy na tarasach, More »

 

Lecz zaburzenia sensoryczne u swoich dzieci

W przypadku gdy u niemowlęcia z nadwrażliwością dotykową terapeuta zaobserwuje, jak dziecko nieprawidłowo reaguje na różne rodzaje dotyku, czy ubrania z różnych tkanin i wie, jaki rodzaj stymulacji jest dla niego miły, a jaki nie przynosi dobrej reakcji. Następnie stopniowo oswaja malucha z nowymi doznaniami, na przykład przez odpowiedni masaż, mocne ale nieintensywne przytulanie, zabawy angażujące dłonie w klaskanie, oraz zabawki o różnych fakturach. Zaleca też ćwiczenia do domu, które będą wykonywane wraz z rodzicami. Zaburzenia sensoryczne u dzieci to poważny problem, na obecność którego trzeba reagować jak najszybciej to możliwe. W innym wypadku kłopoty będą się nawarstwiały, a to z kolei wpłynie bardzo niekorzystnie na Twoje dziecko.

Terapia na zaburzenia sensoryczne u dzieci jest dobra w każdym wieku, bez żadnych wyjątków.

Jeśli chodzi już o starsze dzieci, terapia polega przede wszystkim na zabawie ruchowej, które wyzwala różnego rodzaju bodźce. Jest to tak zwana nauka poprzez zabawę i nie jest uciążliwa ani dla dziecka ani dla rodzica, a raczej bardzo przyjemna i stanowi świetną formę rozrywki, która Twoje dziecko potraktuje jako wspaniałą zabawę. Na sali terapeutycznej zazwyczaj znajdują się ogromne piłki, różne wałki, miękkie materace, trampoliny i wspaniałe huśtawki. Bawiąc się na nich maluch uczy się panować nad tułowiem oraz całym ciałem. To ważne, bo stabilna oś ciała umożliwia kontrolę oczu i swobodę ruchów dłoni niezależnie od wykonywanej czynności.. Jest to niezwykle ważna w takiej przypadłości jak zaburzenia sensoryczne u dzieci.

Oprócz tego, w trakcie terapii dziecko pod kierunkiem terapeuty uczy swój układ nerwowy skutecznych i celowych reakcji na różnorodne bodźce. Taka gimnastyka układu nerwowego jest zbawienna w takiej przypadłości jak zaburzenia sensoryczne u dzieci. Dobra terapia stanowi podstawę leczenia tego typu przypadłości. Mimo, iż terapia jest formą zabawy, zwykły plac zabaw nie może jej zastąpić. Wszystko musi oddbywać się po okiem specjalisty i przy użyciu odpowiedniego sprzętu leczniczego.