kocyki

kocyki

Bardzo ciekawy wpis: ) kocyki miny są świetne. Delikatny, dwuwarstwowy kocyk miny w pięknym modnym kolorze fuksji z wesołymi sowami. Piękne kocyki miny dla noworodka, niemowlaka i przedszkolaka W naszym sklepie oferujemy More »

koce minky

koce minky

Pledy wełniane nie dość, że pięknie się prezentują, to jeszcze doskonale grzeją. Najczęściej zdobią je fantazyjne sploty i frędzle. Najlepszej jakości koce i kocyki w różnych rozmiarach. Koce polarowe są miękkie w More »

Meble dla wymagających

Meble dla wymagających

Stworzenie wnętrza w domu wymaga dobrego projektanta, który będzie wiedział, co i jak ma być ustawione. Może dizajnerskie meble nam się przydadzą? Tego nie wiemy, ale dowiemy się, jeśli pójdziemy na współpracę More »

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Wiele osób dziś staje przed trudną decyzją zrobienia remontu we własnym domu. Jak się okazuje takie właśnie remonty najczęściej wychodzą nam bokiem bo często nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniego materiału z More »

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Po wielu latach zapomnienia drewno powraca w pełni chwały do budownictwa dekoracyjnego. Dzisiaj coraz częściej spotyka się elementy drewniane zarówno w elewacji zewnętrznej, na ścianach budynków, przy wykończeniu schodów czy na tarasach, More »

 

Kim jest dłużnik

Dłużnikiem jest osoba, która nie radzi sobie ze spłatą zobowiązań finansowych wobec banków bądź firm pożyczkowych. Zaciągnęła ona kredyt znajdując się w trudnej sytuacji finansowej i przez pewien okres czasu cieszyła się możliwością prowadzenia normalnego życia, jednak teraz boryka się w wieloma problemami, wynikającymi z braku możliwości spłaty kredytu. Jej pozycja negocjacyjna z bankiem nie jest zadowalająca, ponieważ nie miała ona wcześniej zbyt wiele do czynienia z tą instytucją i nie potrafi się odnaleźć w trudnej dla siebie sytuacji. Coraz częściej po kredyty sięgają bowiem bardzo młode osoby, które siłą rzeczy nie są poważnie traktowane przez pracowników banku, jeżeli nie posiadają wykształcenia w dziedzinie bankowości. Takie osoby powinny udać się do firm, które oferują oddłużanie z kredytów.

 

Fachowe oddłużanie polega na świadczeniu dłużnikowi wszelkich usług w okresie spłacania przez niego jakiegoś długu. Pracownik firmy będzie towarzyszył dłużnikowi we wszystkich jego rozmowach z przedstawicielem banku, a niekiedy także sam uda się na rozmowę negocjacyjną. Taka usługa będzie możliwa do realizacji po złożeniu stosownego upoważnienia przez dłużnika. Pracownik firmy oddłużającej będzie starał się także o uzyskanie odroczenia w czasie terminu spłaty kredytu bądź rozłożenia go na mniejsze raty. Dłużnik uzyska pomoc w zredagowaniu odpowiedniego pisma w tej sprawie i będzie mógł poprosić o dostarczenie go do banku. W ten sposób pracownik firmy oddłużeniowej stanie się dla banku niejako gwarantem tego, że osoba posiadająca w nim kredyt jest uczciwa, chociaż obecnie ma problem ze spłatą zobowiązania.

Warto pamiętać, że oddłużanie, chociaż brzmi poważnie, jest opcją dostępną dla dłużnika już od pierwszego momentu wystąpienia problemu ze spłatą raty kredytu. Jeżeli w trakcie trwania umowy kredytowej wystąpił problem w ciągłości w otrzymywaniu wypłaty z racji zatrudnienia i spłata dwóch kolejnych rat kredytu stała się problemem, warto wówczas od razu skorzystać z fachowej pomocy, a nie czekać do momentu, kiedy bank wystąpi do firmy windykacyjnej w naszej sprawie. Jeżeli dłużnik zaczyna się zastanawiać nad wzięciem kolejnego kredytu w celu spłaty aktualnego zobowiązania, to powinno być dla niego sygnałem, żeby zwrócić się o fachową pomoc. Pozwoli mu to na uniknięcie dalszych problemów i sprawi, że będzie mógł spokojniej spłacać swój kredyt w mniejszych ratach, zamiast powiększać stale swoje zadłużenie. Oddłużanie z opcją fachowej pomocy może także nauczyć dłużnika, w jaki sposób unikać w przyszłości kłopotów finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *