kocyki

kocyki

Bardzo ciekawy wpis: ) kocyki miny są świetne. Delikatny, dwuwarstwowy kocyk miny w pięknym modnym kolorze fuksji z wesołymi sowami. Piękne kocyki miny dla noworodka, niemowlaka i przedszkolaka W naszym sklepie oferujemy More »

koce minky

koce minky

Pledy wełniane nie dość, że pięknie się prezentują, to jeszcze doskonale grzeją. Najczęściej zdobią je fantazyjne sploty i frędzle. Najlepszej jakości koce i kocyki w różnych rozmiarach. Koce polarowe są miękkie w More »

Meble dla wymagających

Meble dla wymagających

Stworzenie wnętrza w domu wymaga dobrego projektanta, który będzie wiedział, co i jak ma być ustawione. Może dizajnerskie meble nam się przydadzą? Tego nie wiemy, ale dowiemy się, jeśli pójdziemy na współpracę More »

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Wiele osób dziś staje przed trudną decyzją zrobienia remontu we własnym domu. Jak się okazuje takie właśnie remonty najczęściej wychodzą nam bokiem bo często nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniego materiału z More »

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Po wielu latach zapomnienia drewno powraca w pełni chwały do budownictwa dekoracyjnego. Dzisiaj coraz częściej spotyka się elementy drewniane zarówno w elewacji zewnętrznej, na ścianach budynków, przy wykończeniu schodów czy na tarasach, More »

 

Jak zaprowadzić porządek w płytach

Piętrzące się na biurku i w szufladach płyty cd są udręką dla wielu osób, które decydują się na przechowywanie ważnych informacji, dokumentów, zdjęć czy nagrań z uroczystości rodzinnych na tych okrągłych nośnikach. Ale na wszystko jest sposób i tak, jeśli mamy bałagan w płytach cd możemy nad nim zapanować.

Jakie są sposoby na zapanowanie nad bałaganem w płytach w domowych archiwum? Dobrym rozwiązaniem jest:

• korzystanie ze specjalnych naklejek na płyty

• dokładne podpisywanie płyt i opisywanie ich zawartości

• przechowywanie płyt w specjalnych pudełkach

• druk na płytach cd

Coraz więcej osób decyduje się na wymieniony wyżej druk na płytach cd. Takie płyty można zamówić ze stworzoną osobiście grafiką, własnym zdjęciem lub wybranym przez siebie podpisem. Ważne jest także to, że druk na płytach cd jest całkowicie bezpieczny, nie niszczy płyty i nie wpływa na jej pracę, odtwarzanie czy wytrzymałość. Osoby, które profesjonalnie zajmują się robieniem nadruków na płyty cd wiedzą jakich należy używać i maszyn, i materiałów. Potrafią także odpowiednio dostosować wybraną grafikę czy zdjęcie do wielkości i szczególnego kształtu takiej płyty.

Płyty z dokumentami powinny być dokładnie opisane, by nie szukać w kolejnych dziesięciu nośnikach potrzebnego pliku czy jakiegoś innego dokumentu. Ale i do nich można zamówić specjalne nadruki, które będą jednoznacznie zawiadamiały, że na tej płycie znajdują się nie zdjęcia czy filmy, a właśnie dokumenty. Takie nadruki znacznie ułatwiają także katalogowanie albumów ze zdjęciami. Można na nich umieścić zdjęcie z wakacji, by od razu wiedzieć, że na danej płycie znajdziemy tylko wakacyjny wyjazd.

Można też zamówić pakiet płyt z podpisami, które będą świadczyły o tym, co konkretnie znajduje się na danym nośniku. Płyty można zamówić w internecie lub w drukarni stacjonarnej. Jest to dosyć powszechna praktyka, bo coraz więcej osób docenia możliwość przechowywania różnych informacji na płytach cd, by nie zajmować miejsca na komputerze albo nie mieć przymusu wywołania wszystkich zdjęć z wakacyjnego wyjazdu.