kocyki

kocyki

Bardzo ciekawy wpis: ) kocyki miny są świetne. Delikatny, dwuwarstwowy kocyk miny w pięknym modnym kolorze fuksji z wesołymi sowami. Piękne kocyki miny dla noworodka, niemowlaka i przedszkolaka W naszym sklepie oferujemy More »

koce minky

koce minky

Pledy wełniane nie dość, że pięknie się prezentują, to jeszcze doskonale grzeją. Najczęściej zdobią je fantazyjne sploty i frędzle. Najlepszej jakości koce i kocyki w różnych rozmiarach. Koce polarowe są miękkie w More »

Meble dla wymagających

Meble dla wymagających

Stworzenie wnętrza w domu wymaga dobrego projektanta, który będzie wiedział, co i jak ma być ustawione. Może dizajnerskie meble nam się przydadzą? Tego nie wiemy, ale dowiemy się, jeśli pójdziemy na współpracę More »

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Wiele osób dziś staje przed trudną decyzją zrobienia remontu we własnym domu. Jak się okazuje takie właśnie remonty najczęściej wychodzą nam bokiem bo często nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniego materiału z More »

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Po wielu latach zapomnienia drewno powraca w pełni chwały do budownictwa dekoracyjnego. Dzisiaj coraz częściej spotyka się elementy drewniane zarówno w elewacji zewnętrznej, na ścianach budynków, przy wykończeniu schodów czy na tarasach, More »

 

Jak powinien wyglądać pozew

Powództwo na rzecz małoletniego dziecka wytacza jego przedstawiciel ustawowy, którego zwykle zastępuje matka, ale może być to np. przedstawiciel organu jednostki samorządu terytorialnego z zakresu pomocy społecznej czy organizacji społecznej, której celem jest udzielanie pomocy rodzinie. Najlepiej przed napisaniem pozwu skorzystać z usługi adwokat alimenty Warszawa, a wtedy na pewno wszystko będzie napisane jak należy.

Z pozwem należy udać się do prawnika.

W pozwie trzeba podać sąd rejonowy, jego siedzibę, czyli miasto, w którym się znajduje oraz wydział, w którym sprawa będzie rozpatrywana (wydział rodzinny), a także dane osobowe powoda (dziecka), przedstawiciela jako osoby działającej w imieniu dziecka i pozwanego (osoby, od której domagamy się alimentów). Dodatkowo dopisujemy żądanie, by sąd zasądził określoną kwotę alimentów płatnych miesięcznie, a także dzień, od którego alimenty mają być płacone comiesięcznie. Chcąc złożyć pozew najlepiej skorzystać z usługi adwokat alimenty warszawa. Dodatkowo w pozwie należy dopisać inne wnioski, według uznania. Można na przykład zawrzeć wniosek o zasądzenie na rzecz pozwanego kosztów procesu, wezwanie konkretnych świadków czy nadanie rygoru natychmiastowej wykonalności wyrokowi. Skorzystaj z usługi adwokat alimenty warszawa jeśli chcesz złożyć pozew. Ponadto ujmij w pozwie uzasadnienie, w którym należy wskazać, że pozwany ma możliwości zarobkowe i majątkowe, by ponieść koszty obowiązku alimentacyjnego, a także zaznaczyć, że wnoszący pozew nie ma majątku, z którego mógłby czerpać dochód, zapewniający mu pokrycie kosztów utrzymania, a także załączniki, czyli wszystkie dokumenty, na jakie powołamy się w pozwie.

Wszystkie fakty, na jakie powołujemy się we wniosku, muszą być podparte dowodami, na przykład dokumentami lub zeznaniami świadków. Dobrze jest mieć także kilku świadków na rozprawie, którzy są z najbliższego otoczenia. Nie istnieje określony wzór, który pozwalałby obliczyć wysokość alimentów w zależności od wieku dziecka czy zarobków rodziców kwoty ustalane są indywidualnie. Mówiąc więc najprościej wysokość alimentów zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od możliwości zarobkowych i majątkowych zobligowanego do ich wypłacania.