kocyki

kocyki

Bardzo ciekawy wpis: ) kocyki miny są świetne. Delikatny, dwuwarstwowy kocyk miny w pięknym modnym kolorze fuksji z wesołymi sowami. Piękne kocyki miny dla noworodka, niemowlaka i przedszkolaka W naszym sklepie oferujemy More »

koce minky

koce minky

Pledy wełniane nie dość, że pięknie się prezentują, to jeszcze doskonale grzeją. Najczęściej zdobią je fantazyjne sploty i frędzle. Najlepszej jakości koce i kocyki w różnych rozmiarach. Koce polarowe są miękkie w More »

Meble dla wymagających

Meble dla wymagających

Stworzenie wnętrza w domu wymaga dobrego projektanta, który będzie wiedział, co i jak ma być ustawione. Może dizajnerskie meble nam się przydadzą? Tego nie wiemy, ale dowiemy się, jeśli pójdziemy na współpracę More »

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Wiele osób dziś staje przed trudną decyzją zrobienia remontu we własnym domu. Jak się okazuje takie właśnie remonty najczęściej wychodzą nam bokiem bo często nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniego materiału z More »

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Po wielu latach zapomnienia drewno powraca w pełni chwały do budownictwa dekoracyjnego. Dzisiaj coraz częściej spotyka się elementy drewniane zarówno w elewacji zewnętrznej, na ścianach budynków, przy wykończeniu schodów czy na tarasach, More »

 

Jak dobrze zarządzać dokumentami?

Dokumenty w firmie stanowią element niezbędny i jednocześnie mogący przysparzać wielu problemów. Nieefektywne nimi zarządzanie prowadzi do błędów, chaosu i utraty kontroli nad sytuacją z firmie. Dokumenty firmowe muszą być odpowiednia zarządzane. Zarządzanie dokumentami to sprawa niełatwa, ale istnieje kilka doskonałych rozwiązań.

Istnieje kilka rozwiązań.

By uniknąć błędów związanych z dokumentacja firmową , każdy dokument trafiający do firmy lub przez nią generowany powinien zostać oceniony pod względem przydatności i przeznaczenia, odpowiednio zakwalifikowany i przechowywany. Zarządzanie dokumentami to sprawa niełatwa i przede wszystkim bardzo ważna. Wszelkie błędy mogą mieć konsekwencje. Znaczącą pomocą w tym względzie mogą być systemy do zarządzania dokumentami które istnieją na rynku jako osobne produkty, ale także coraz częściej wbudowywane są jako integralna część systemów . Umożliwiają powiązanie dokumentu z konkretną sprawą, osobą , a nawet datą. Przyjrzyjmy się procesowi efektywnego organizowania dokumentów, zarówno papierowych, jak i fizycznych. Dzięki nim zarządzanie dokumentami jest o wiele łatwiejsze. Zacznijmy od dokumentów przychodzących. Do każdej firmy przychodzi codziennie wiele pism, faktur, ofert itp. Przede wszystkim zacznij od sortowania i segregowania korespondencji. Jeżeli w firmie jest osoba odpowiedzialna za to zadanie na przykład sekretarka lub asystentka, twoja praca jest ułatwiona. Jednak tak czy inaczej, każdy dokument trafiający na twoje biurko oceń pod względem użyteczności i pilności. Odnośnie do każdego dokumentu musisz zadać sobie proste pytania. Kogo w firmie dotyczy ten dokument, kto powinien się nim zająć? – jeśli w firmie jest asystentka lub sekretarka zajmująca się korespondencją, prawdopodobnie już rozdysponowała pisma do właściwych osób. Jednak nawet w tym przypadku warto zadać sobie to pytanie, być może ocenisz dany dokument jako wart przejrzenia przez inną osobę. Warto dobrze zarządzać dokumentacją , każdy błąd związany z dokumentami może drogo kosztować Twoja firmę.