Meble dla wymagających

Meble dla wymagających

Stworzenie wnętrza w domu wymaga dobrego projektanta, który będzie wiedział, co i jak ma być ustawione. Może dizajnerskie meble nam się przydadzą? Tego nie wiemy, ale dowiemy się, jeśli pójdziemy na współpracę More »

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Wiele osób dziś staje przed trudną decyzją zrobienia remontu we własnym domu. Jak się okazuje takie właśnie remonty najczęściej wychodzą nam bokiem bo często nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniego materiału z More »

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Po wielu latach zapomnienia drewno powraca w pełni chwały do budownictwa dekoracyjnego. Dzisiaj coraz częściej spotyka się elementy drewniane zarówno w elewacji zewnętrznej, na ścianach budynków, przy wykończeniu schodów czy na tarasach, More »

Sklep i poduszki

Sklep i poduszki

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym gdzie kupić odpowiednie dla siebie poduszki? I jak się okazuje z takimi poduszkami jest dosyć duży problem ponieważ jeśli chcemy je wykorzystać More »

Sukces  firmy, tylko z odpowiednią promocją

Sukces firmy, tylko z odpowiednią promocją

Przedsiębiorcy, którzy chcą zajść wysoko ze swoją działalnością, muszą prężnie się rozwijać. To jednak nie gwarantuje im sukcesu, trzeba jeszcze zadbać o odpowiednią promocję. Tylko dzięki inwestycji w promowanie marki, produktów oraz More »

 

Dlaczego pracodawcy stosują różne techniki, które obserwatorom mogłyby wydać się niezbyt uczciwe?

Wielu pracodawców decyduje się na ocena pracowników. Jest to spowodowane w głównej mierze tym, że mimo obecnej wielkiej rywalizacji kandydatów na stanowisko pracy zdarza się bardzo często, że zatrudniona osoba nie wywiąże się pomyślnie ze swoich obowiązków. Na przykład, dotyczy to sytuacji, w której pracodawca zatrudnia osobę, która ma ogromną siłę przebicia i pewność siebie. Te cechy, ważne na rozmowie kwalifikacyjnej mogą sprawić, że proponowana posada będzie gwarantowana, jeśli tylko przekonamy pracodawcę, że jesteśmy odpowiednimi kandydatami na to miejsce.

ocena pracowników ma najczęściej na celu sprawdzenie, czy rzeczywiście tak świetnie sprawują się oni na swoim stanowisku. ocena pracowników często jest przeprowadzana niedługo po zaangażowaniu nowych osób do pracy. Dlaczego tak się dzieje? Bardzo często osoby, które miały lepsze kompetencje zostały odesłane z kwitkiem a pracę otrzyma ktoś wygadany. Później może się okazać, że nowozatrudniony pracownik jest niekompetentny, a nawet w ogóle nie ma pojęcia o stanowisku, które objął.

Coraz więcej, zwłaszcza wśród osób, które dopiero szukają swojej pierwszej posady jest takich ludzi, którzy mają ogromne wymagania co do płac, a nie chcą za proponowane pieniądze wykonywać zbyt wielu czynności. Taka roszczeniowa postawa sprawia, że niejednokrotnie pracodawcy sięgają po metody, które dla zwykłego obserwatora mogłyby wydać się nieuczciwe. Do takich metod należy na przykład zatrudnianie specjalnych osób, które mają udawać klientów potencjalnie sprawdzanego pracownika. Chociaż jest to sztuczne wytwarzanie zleceń, to jednak wielu pracodawców sięga po takie metody zwłaszcza wtedy, gdy pracownik jest dopiero na okresie próbnym. Wtedy jeszcze decyzja o zerwaniu umowy o pracę może być łatwiej rozwiązana ze strony pracodawcy niż podczas wieloletniego angażu. Pracodawcy stosują takie metody również dlatego, że w każdej właściwie branży nie opłaca się zatrudniać pracowników, którzy nie są zaangażowani we własne zadania. Wiele innych osób czeka przecież na zatrudnienie na tym stanowisku.