kocyki

kocyki

Bardzo ciekawy wpis: ) kocyki miny są świetne. Delikatny, dwuwarstwowy kocyk miny w pięknym modnym kolorze fuksji z wesołymi sowami. Piękne kocyki miny dla noworodka, niemowlaka i przedszkolaka W naszym sklepie oferujemy More »

koce minky

koce minky

Pledy wełniane nie dość, że pięknie się prezentują, to jeszcze doskonale grzeją. Najczęściej zdobią je fantazyjne sploty i frędzle. Najlepszej jakości koce i kocyki w różnych rozmiarach. Koce polarowe są miękkie w More »

Meble dla wymagających

Meble dla wymagających

Stworzenie wnętrza w domu wymaga dobrego projektanta, który będzie wiedział, co i jak ma być ustawione. Może dizajnerskie meble nam się przydadzą? Tego nie wiemy, ale dowiemy się, jeśli pójdziemy na współpracę More »

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Wiele osób dziś staje przed trudną decyzją zrobienia remontu we własnym domu. Jak się okazuje takie właśnie remonty najczęściej wychodzą nam bokiem bo często nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniego materiału z More »

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Po wielu latach zapomnienia drewno powraca w pełni chwały do budownictwa dekoracyjnego. Dzisiaj coraz częściej spotyka się elementy drewniane zarówno w elewacji zewnętrznej, na ścianach budynków, przy wykończeniu schodów czy na tarasach, More »

 

Czym jest Blockchain?

Świat bitcoinów jest już naprawdę ogromny, a każdy, kto chce zacząć w nim działać, musi go jak najlepiej poznać. W tym celu powinien zainteresować się wszystkimi pojęciami związanymi z tym światem, wśród których spore znaczenie ma słowo blockchain. Co więc ono w ogóle oznacza i dlaczego jest tak istotne dla kryptowalut?

Blockchainem nazywa się po prostu łańcuch bloków, który ma służyć do przetrzymywania różnych danych i przechowywania informacji. Tymi danymi i informacjami są same transakcje, jakie zachodzą i jakie przeprowadza się właśnie w świecie bitcoin. Muszą być one koniecznie zapisywane, by nie doszło do sytuacji, w której ten sam bitcoin zostałby wydany dwa razy. Wszystkie informacje o transakcjach są oddane do użytku publicznego, dlatego każdy może je sprawdzić, zapoznać się z nimi i je poznać. Cała historia transakcji jest tworzona od samego początku, gdy powstała w ogóle platforma BTC, i dalej się ją oczywiście tworzy. Każdy, kto tylko przeprowadzi jakąkolwiek transakcję z bitcoinami, zapisuje się do takiej historii już na zawsze. Warto też wspomnieć, że blockchain jest wyjątkowo bezpieczną platformą, gdyż nie można jej w żaden sposób podrobić. Jest ona odporna na ataki hakerskie, dlatego hakerzy nie są w stanie zmienić żadnych informacji znajdujących się w historii BTC. Jeśli jakaś transakcja została kiedyś zapisana w tej historii, już zawsze będzie tam się mieścić i nie będzie jej można usunąć lub zmodyfikować. Jest to oczywiście pozytywny znak, bo dzięki temu użytkownicy bitcoinów mogą spać spokojnie.

O ile sama kryptowaluta często jest krytycznie oceniana, tak blockchain zyskał sporą aprobatę największych firm. Warto więc wiedzieć, że nawet w dzisiejszych czasach istnieją tak nowoczesne platformy i systemy, do których nie mogą się włamać nawet najlepsi i doświadczeni hakerzy. Historia bitcoinów jest właśnie tak zapisywana, że nie da się jej podrobić, zmienić, zmodyfikować, czy usunąć. Każda transakcja, która do niej trafi, na pewno pozostanie w niej później w nienaruszonym stanie.