kocyki

kocyki

Bardzo ciekawy wpis: ) kocyki miny są świetne. Delikatny, dwuwarstwowy kocyk miny w pięknym modnym kolorze fuksji z wesołymi sowami. Piękne kocyki miny dla noworodka, niemowlaka i przedszkolaka W naszym sklepie oferujemy More »

koce minky

koce minky

Pledy wełniane nie dość, że pięknie się prezentują, to jeszcze doskonale grzeją. Najczęściej zdobią je fantazyjne sploty i frędzle. Najlepszej jakości koce i kocyki w różnych rozmiarach. Koce polarowe są miękkie w More »

Meble dla wymagających

Meble dla wymagających

Stworzenie wnętrza w domu wymaga dobrego projektanta, który będzie wiedział, co i jak ma być ustawione. Może dizajnerskie meble nam się przydadzą? Tego nie wiemy, ale dowiemy się, jeśli pójdziemy na współpracę More »

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Wiele osób dziś staje przed trudną decyzją zrobienia remontu we własnym domu. Jak się okazuje takie właśnie remonty najczęściej wychodzą nam bokiem bo często nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniego materiału z More »

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Po wielu latach zapomnienia drewno powraca w pełni chwały do budownictwa dekoracyjnego. Dzisiaj coraz częściej spotyka się elementy drewniane zarówno w elewacji zewnętrznej, na ścianach budynków, przy wykończeniu schodów czy na tarasach, More »

 

Ciekawe rozwiązanie do samolotu

Jak widać można sobie poradzić w łatwy sposób z piorunem, który ma niesamowitą moc? Uderzenie w samolot gdyby nie był on zbudowany jak klatka byłby bardzo, ale to bardzo bolesny. Wiele osób byłoby porażonych, a jeszcze więcej zabitych, a zatem cieszmy się, że powstał właśnie taki wynalazek, który do dzisiaj jest niezastąpiony. Wymyślono już wiele różnych rozwiązań, ale to jest jednym z najczęściej stosowanych. Samolotów na świecie jest bardzo, ale to bardzo dużo. Z jednego lotniska w USA odlatuje ich kilka tysięcy dziennie, a zatem jak widać klatka faradaya jest niesamowicie potrzebna i dlatego tam gdzie buduje się samoloty tam ma ona bardzo szerokie zastosowanie. Pioruny często w samoloty nie uderzają, ale lepiej być przygotowanym na wszystko, a wtedy ryzyko zagrożenia zmniejsza się do zera. Człowiek musi sobie jakoś radzić i walczyć z naturą, bo inaczej nie byłby wstanie iść do przodu i się jeszcze lepiej i szybciej rozwijać.

Zastosowanie klatki faradaya

Pole elektrostatyczne jest szkodliwe dla człowieka, dlatego trzeba było znaleźć sposób na ochronę przed nim. To, dlatego została wymyślona klatka faradaya, nazwa pochodzi od twórcy Michaela Faradaya, który w ten sposób pokazał jak działa pole elektrostatyczne, ale i jak można się przed nim chronić. Jak się okazuje wcale nie jest to takie trudne, na jakie może wyglądać? Jest to specjalna metalowa klatka, która chroni wszystkich, którzy znajdują się w jej wnętrzu. Jeśli chodzi o najprostsze zastosowanie, jakie ma klatka faradaya to każda osoba, która leciała samolotem na pewno może powiedzieć, że widziała jak to wygląda. Oczywiście wszystko jest dobrze schowane pod powłoką, ale kiedy w samolot uderza piorun to nic złego nam się nie stanie.

To oznacza, że klatka faradaja bardzo dobrze działa. Nieco gorzej jest z elektroniką, ale nam bardziej zależy na tym żebyśmy nie doznali porażenia, a elektronika jakoś sobie poradzi. Oczywiście pod warunkiem, że samolot po takim uderzeniu pioruna nie spadnie, ale to zdarza się bardzo rzadko.