kocyki

kocyki

Bardzo ciekawy wpis: ) kocyki miny są świetne. Delikatny, dwuwarstwowy kocyk miny w pięknym modnym kolorze fuksji z wesołymi sowami. Piękne kocyki miny dla noworodka, niemowlaka i przedszkolaka W naszym sklepie oferujemy More »

koce minky

koce minky

Pledy wełniane nie dość, że pięknie się prezentują, to jeszcze doskonale grzeją. Najczęściej zdobią je fantazyjne sploty i frędzle. Najlepszej jakości koce i kocyki w różnych rozmiarach. Koce polarowe są miękkie w More »

Meble dla wymagających

Meble dla wymagających

Stworzenie wnętrza w domu wymaga dobrego projektanta, który będzie wiedział, co i jak ma być ustawione. Może dizajnerskie meble nam się przydadzą? Tego nie wiemy, ale dowiemy się, jeśli pójdziemy na współpracę More »

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Wiele osób dziś staje przed trudną decyzją zrobienia remontu we własnym domu. Jak się okazuje takie właśnie remonty najczęściej wychodzą nam bokiem bo często nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniego materiału z More »

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Po wielu latach zapomnienia drewno powraca w pełni chwały do budownictwa dekoracyjnego. Dzisiaj coraz częściej spotyka się elementy drewniane zarówno w elewacji zewnętrznej, na ścianach budynków, przy wykończeniu schodów czy na tarasach, More »

 

Chemioterapia – terapia, jaką zajmuje się onkolog Radom

Pewne rodzaje leczenia są w teorii wszystkim dobrze znane. Należy do nich chemioterapia – najpopularniejsza metoda walki z nowotworami. Może ją stosować wyłącznie onkolog Radom, który ma za zadanie wyleczyć swoich pacjentów. Wciąż jednak chemioterapia wywołuje silny lęk u chorych, gdyż słyszy się o tym, że zabieg wyniszcza organizm, prowadzi do utraty włosów i pogorszenia całego wyglądu. Tak działają leki cytostatyczne, jakie stosuje się podczas chemioterapii. Czy jednak naprawdę należy się jej obawiać?

Czym jest chemioterapia?

Jest to ogólnoustrojowa metoda leczenia różnych nowotworów. Bardzo często stosuje się ją wraz z innymi terapiami – radioterapią, metodami chirurgicznymi lub leczeniem celowanym. Chemioterapię można podzielić na dwie odmiany – monoterapię i politerapię. Pierwsza polega na podawaniu pacjentowi wyłącznie jednego leku o silnym działaniu. Najczęściej jednak stosuje się drugą metodę, w której łączy się przynajmniej dwa środki lecznicze. Onkolog Radom ustala rodzaje leków, ich dawkę, porę podawania tabletek oraz długość całego procesu. Oczywiście stosowane leki mogą się od siebie różnić, jednak łączy je jedno. Wszystkie mają zadziałać przeciwko komórkom rakowym, które są w stanie bardzo szybko się dzielić. Należy zahamować ich rozwój, aby nie doszło do całkowitego wyniszczenia organizmu i ostatecznie do śmierci. Mimo dość dobrego działania leków cytostatycznych, chemioterapia nie zawsze jest skuteczna. Dzieje się tak głównie poprzez uodparnianie się komórek rakowych na niektóre środki. Zaczynają się one do nich przyzwyczajać i na nie później nie reagują. W takim przypadku onkolog Radom może zmienić rodzaj leków lub dodać do chemioterapii inną metodę leczenia. W skrajnych przypadkach nawet połączenie wszystkich metod nie doprowadzi do całkowitego uzdrowienia. Jednak dzięki nim można znacząco przedłużyć życie osoby chorej przynajmniej o kilka miesięcy lub lat. Wciąż nie odkryto jeszcze idealnej metody na pozbycie się nowotworów, dlatego chemioterapia dalej jest najczęściej stosowaną terapią.