kocyki

kocyki

Bardzo ciekawy wpis: ) kocyki miny są świetne. Delikatny, dwuwarstwowy kocyk miny w pięknym modnym kolorze fuksji z wesołymi sowami. Piękne kocyki miny dla noworodka, niemowlaka i przedszkolaka W naszym sklepie oferujemy More »

koce minky

koce minky

Pledy wełniane nie dość, że pięknie się prezentują, to jeszcze doskonale grzeją. Najczęściej zdobią je fantazyjne sploty i frędzle. Najlepszej jakości koce i kocyki w różnych rozmiarach. Koce polarowe są miękkie w More »

Meble dla wymagających

Meble dla wymagających

Stworzenie wnętrza w domu wymaga dobrego projektanta, który będzie wiedział, co i jak ma być ustawione. Może dizajnerskie meble nam się przydadzą? Tego nie wiemy, ale dowiemy się, jeśli pójdziemy na współpracę More »

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Co wiesz na temat drewna i jego wykorzystania?

Wiele osób dziś staje przed trudną decyzją zrobienia remontu we własnym domu. Jak się okazuje takie właśnie remonty najczęściej wychodzą nam bokiem bo często nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniego materiału z More »

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Drewno egzotyczne czy krajowe – oto jest pytanie?

Po wielu latach zapomnienia drewno powraca w pełni chwały do budownictwa dekoracyjnego. Dzisiaj coraz częściej spotyka się elementy drewniane zarówno w elewacji zewnętrznej, na ścianach budynków, przy wykończeniu schodów czy na tarasach, More »

 

Charakterystyka wind przemysłowych

windy przemysłowe, inaczej zwane towarowymi, są instalowane wszędzie tam, gdzie na co dzień transportowane są duże ilości materiałów. Urządzenia te znajdują zastosowanie w restauracjach, na halach produkcyjnych, w bibliotekach, szkołach oraz we wszelkiego rodzaju zakładach przemysłowych i fabrykach. Typowe windy przemysłowe służą jedynie do przewozu towarów, bez prawa do wożenia ludzi.

Rodzaje wind przemysłowych

windy przemysłowe mogą być zarówno napędzane hydraulicznie, jak i elektrycznie. Windy te mają bardzo różne rozmiary, a co za tym idzie – różny udźwig. W zależności od przeznaczenia, windy przemysłowe mają udźwig od niewielkiego – 50kilogramowego, do aż 9000kilogramowego.

Windy towarowe hydrauliczne są dostosowane nawet do przewozu wózka widłowego wraz z paletami. Sprawdzają się one we wszystkich miejscach, w których nie trzeba wraz z towarami przewozić ludzi. Windy te dostępne są w bardzo różnych wymiarach, co daje możliwość dopasowania do modelu budynku. Niewątpliwie największą ich zaletą jest możliwość transportu towarów o dużych gabarytach oraz przystępna cena. Hydrauliczne dźwigi przemysłowe mogą być także niewielkich rozmiarów. Znajdują one wówczas zastosowanie do transportowania dokumentów, książek czy produktów spożywczych, mogą zatem z powodzeniem być instalowane i wykorzystywane w szkołach, bibliotekach, restauracjach czy urzędach.

Podobnie jest z windami przemysłowymi elektrycznymi. Mają one podobne zastosowanie. Jedne i drugie rodzaje wind towarowych z pewnością w dużym stopniu usprawniają funkcjonowanie zakładu pracy, pozwalają zaoszczędzić zatrudnionym pracownikom spore ilości czasu. Są bardzo funkcjonalne, ze względu na różnorodność rozmiarów, nie wymagają montażu osobnego pomieszczenia na maszynownię, ich podszybie jest niewielkie lub nie występuje w ogóle, a ogólna ich konstrukcja jest bardzo prosta.